Skoči na glavno vsebino

POHOD ČEZ BLATE

Letos je bilo v mesecu marcu ogromno čudovitih dni obsijanih s soncem. Enega izmed njih smo izkoristili otroci najstarejših skupin vrtca Mozirje za daljši pohod. V torek, 29. 3. 2022,  smo se po zajtrku Lisičke in Miške odpravile na pohod  in izmenjavo z otroki starejših skupin vrtca Rečica ob Savinji – Čebelice in Muce. Pot nas je vodila skozi gozd po Žabji poti čez Blate do Rečice ob Savinji. Otroci so uživali ob prijetnem druženju z vrstniki in živahno ter razigrano premagovali planinske korake med opazovanjem cvetočih dreves, dišečih cvetlic, nekaj plašnih žabic in posekanih debel. Nekje na sredi poti smo se srečali z našimi prijatelji, ki obiskujejo vrtec na Rečici, se pozdravili, malo poklepetali, si pomahali v pozdrav in se odpravili naprej. Pri majhni »mlakuži« smo si privoščili malico in opazovali, če bo ven pokukala kakšna žaba. Ko smo se okrepčali, smo nadaljevali pot. Po nekaj »dolgih« korakih, smo prispeli na cilj – v vrtec na Rečico ob Savinji. Tam so nas prijazno sprejele vzgojiteljice in otroci, ki tam preživljajo dopoldneve. Odstopili so nam svoje igrišče, nas povabili v igralnice in pogostili s kosilom. Po kosilu smo imeli nekaj proste igre, potem pa se je naše druženje zaključilo. Z avtobusom smo se vrnili v naš vrtec, kjer smo naredili skupinsko fotografijo s Čebelicami in Mucami, se poslovili in polni lepih vtisov odšli vsak svojo pot.

Skupine: Čebelice, Lisičke, Miške in Muce

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost