Skoči na glavno vsebino

PRAZNIČNI DECEMBER

Letošnji december je bil nekaj posebnega. V tem mesecu smo v naših pogovorih še posebej poudarjali prijaznost, lepe želje, medsebojno pomoč in sodelovanje znotraj skupine. Prepevali smo pesmice ob zvokih ukulela, kitare in klavirja. Plesali ob živahni zabavni glasbi in disko lučkah, si naredili prav poseben slavnosten ples in po njem svečano kosilo, naredili čokoladne kroglice, si pripravili vročo čokolado, ustvarjali snežne krogle želja, se igrali, praznovali, smejali in zabavali. Slišali smo veliko pravljic o božični tematiki, si ogledali glasbeno-lutkovne predstave, čar našemu prazničnemu času pa je letos dal poseben kotiček v garderobi. Kotiček, kjer sta stala smrečica in topel kamin. Prijeten kotiček, kjer smo se družili otroci vseh skupin, prisluhnili pravljicam, ki nam jih je pripovedovala »Dobra vila«, prebirali pošto, ki je vsakodnevno prihajala v  božično nogavico, obešeno na kaminu, kjer so se zbirale lepe misli, želje in risbice. Izdelki otrok in odraslih, ki so bili namenjeni prav vsem prisotnim v vrtcu. Na tem mestu pa smo tudi pričakali težko pričakovanega moža v rdečem. Vsi smo se veselili njegovega prihoda. Vsak decembrski dan nam je v igralnici pustil pismo in nam pripravil nalogo, ki smo jo z navdušenjem in zanimanjem opravili. In vsak dan smo bili bližje presenečenju, ki je sledilo v zadnjem tednu pred počitnicami. Obiskal nas je Božiček! Ustavil se je pri našem kaminu, se pogrel ob vroči čokoladi in nam pod smrečico pustil darilca. Otroške oči so žarele od sreče in veselja ob druženju z Božičkom in kasnejši igri z novimi igračami. Ampak, vseskozi smo poudarjali, da so ravno tiste dobre lastnosti bistvo in glavna darila, ki jih lahko podarimo drugim – nasmeh, prijateljstvo, ljubezen, pomoč, tolažba, prijaznost. Bili smo veseli drug drugega, veseli, ker smo prazničen čas preživljali skupaj. Smo se pa spomnili tudi na tiste otroke, ki praznikov ne preživijo doma, ampak v bolnišnici. Pripravili smo voščilnice in jih poslali na naslove treh večjih pediatričnih klinik v Sloveniji. Spomnili smo se tudi na starejše, ki bivajo v domu ostarelih, tudi zanje izdelali voščilnice in jim namenili prijetne želje ob prihajajočih praznikih.

Skratka, naš december je bil prazničen, razigran in nasmejan. Veselih obrazov smo zaključili leto 2022, zdaj pa se z optimizmom, dobro voljo in razigranostjo odpravljamo v leto 2023.

Naj bo sr(e)čno, zdravo in zadovoljno za vse!

Katarina Fužir

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost