Skoči na glavno vsebino

FEBRUARSKO DOGAJANJE NA REČICI

V vrtcu na Rečici se je v februarju veliko dogajala. Na začetku meseca smo pripravili kulturno prireditev, s katero smo obeležili slovenski kulturni praznik. Zbrani v avli vrtca smo spoznali pravila obnašanja ob predvajanju slovenske himne ter se navajali na kulturno obnašanje na prireditvi. S svojim obiskom nas je počastil tudi France Prešeren, ki je otrokom povedal marsikaj zanimivega o svoji mladosti, nato pa so sledili nastopi otrok, kjer se je vsaka skupina predstavila s svojo točko. V februarju smo namenili več pozornosti glasbi in ritmu Mire Voglar, ki bo osrednja tema nastopa za starše v marcu. Pripravili smo razstavni kotiček z njenimi bibarijami in pesmimi ter glasbeno plesni kotiček v igralnici Čričkov. Za otroke smo strokovni delavci pripravili lutkovno predstavo glasbene pravljice Mire Voglar Grad gradiček s senčnimi lutkami, ki smo jo podprli s pesmijo in igranjem na različna glasbila. Otrokom je bilo zelo všeč, ko so lahko sami stopili za zastor in se preizkusili v igranju s senčnimi lutkami. Na pustni torek smo si pripravili pustno rajanje ter pred vrtcem pričakali Pusta Mozirskega. Obiskale so nas tudi ljudske pevke Pušeljc, ki so nam zapele nekaj ljudskih in otroških pesmi ter otroke povabile, da so skupaj z njimi zaigrali na zanimive inštrumente, kar je bilo otrokom še posebej všeč. V razigranem vzdušju smo zaplesali ob glasbi ter izvedli ritmično igro Raketa. Ob pestrem dogajanju nam je mesec, ki je ob koncu postregel še z zimskimi počitnicami, kar prehitro minil. Pestro dogajanje smo zaključili z obiskom knjižnice na Rečici, kjer nam je knjižničarka Tatjana predstavila knjižnico, prebrala zanimivo pravljico ter nam ponudila na ogled nekaj knjig.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost