Skoči na glavno vsebino

DRUŽENJE Z LJUDSKIMI PEVKAMI PUŠELJC

V sredo, 21. 2. 2024, so nas v vrtcu na Rečici ob Savinji obiskale ljudske pevke Pušeljc, ki so nam pripravile nepozabno doživetje. Na začetku so se nam preko pesmi predstavile in zapele nekaj ljudskih pesmi. Z zanimanjem smo prisluhnili predstavitvi ljudskih oblačil, ki so jih nosile. Skupaj s pevkami smo si ob otroških pesmih ogreli glasilke, kasneje pa se preizkusili še v igranju na zanimiva glasbila. Metla s piščalko in napihnjena rokavica sta postali prav imenitna instrumenta. Deska za pranje perila in kuhalnica pa sta postali zanimiva kitara. Veliko otrok je želelo preizkusiti svoje glasbene spretnosti in zaigrati skupaj z ljudskimi pevkami. V razigranem vzdušju smo zaplesali ob glasbi ter izvedli ritmično igro Raketa. Čas nam je kar prehitro minil, saj smo ob druženju s skupino Pušeljc zelo uživali in se lepo imeli.

 

Nataša Vrabič                             

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost