Skoči na glavno vsebino

IZ MALEGA RASTE VELIKO

V četrtek, 21.3.2024, je enota Lipa, v Kulturnem domu na Rečici ob Savinji, pripravila tradicionalno prireditev: Iz malega raste veliko. V mesecu marcu, smo spoznavali dela slovenske ustvarjalke, skladateljice, glasbene pedagoginje, pravljičarke, avtorice številnih znanih otroških del, gospe Mire Voglar. Zato smo se odločili, da bo prireditev izhajala iz njenih del. Sprva je začela pisati bibarije, igrive pesmice, nato pa so začele nastajati druge znane knjige, kot so Sij sončece sij, Kostanjček Zaspanček, Čirule Čarule in mnoge druge. Izmed mnogih del je bila odločitev, kaj bomo izbrali za nastop kar težka, vendar pa smo se ob tem tudi veliko zabavali. Ker pa se otroci veselijo nastopa, so se dober mesec pridno pripravljali nanj. Ko je prišel dan, da pokažemo kaj znamo, so bili otroci navdušeni in v težkem pričakovanju.  Obiskovalce je najprej pozdravil pevski zbor, nato so se predstavile vse skupine, od najmlajših do najstarejših otrok. Ker otroci izredno radi sodelujejo in pokažejo svoji družini kaj vse zmorejo in znajo, so tokrat otroci z ugankami, napovedali nastopajoče.  Vsi so z velikim ponosom stopili na oder. Pokazali so nekaj raznolikih in zanimiv točk, kot so: deklamacije, pesmice, ples in glasbeno pravljico Grad Gradič. Čisto za konec, pa je sledila še skupna pesem. Z aplavzom in prijetnim vzdušjem, ki ga je bilo čutiti iz dvorane, smo dobili potrditev, da smo naredili nekaj dobrega in, da je bil naš namen dosežen.

 

Tamara Žlebnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost