Skoči na glavno vsebino

PRAVLJIČNE URICE

V šolskem letu 2023/2024 smo v enoti Tulipan izvajali popoldansko dejavnost – Pravljične urice. Urice so bile namenjene otrokom najstarejših skupin.

Pravljice povezujejo otroke in odrasle, odrasli živimo v svetu realnosti, otroci pa v svetu domišljije in prav pravljice nam pomagajo ustvariti most med odraslim in otrokom. Povezujejo vse vidike otrokove osebnosti, aktivirajo čutila in možgane, spodbujajo domišljijo in razvijajo vsestranski razvoj. Pravljica mora biti skupek veselja in zadovoljstva, kar je bil tudi naš glaven namen. Z otroki smo vsak mesec brali novo pravljico, jo ob ilustracijah obnovili ter se o njej pogovorili. Po prebranem smo poglobili literarnoestetsko doživetje z različnimi dejavnostmi. Izdelali smo si zapestnice prijateljstva, se spremenili v gozdne živali, izdelali okraske za smrečico, vsak svoje lutke ter se igrali gledališče, spoznavali s čim se hranijo ptiči, jim priskrbeli hrano…

Z otroki smo lepo preživeli skupen čas, odšli v svet domišljije ter se ob tem veselili. Bralci se ne rodijo, ampak rastejo in se razvijajo v družini, zato bodite dober zgled in berite. Kot je zapisal Albert Einstein: »Če želite, da bi bili vaši otroci bistri, jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bolj bistri, jim pripovedujte še več pravljic.«

                                                                                      Natalija Bider Reiter in Eva Brezovnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost