Skoči na glavno vsebino

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE

                                    ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE

Od 4. 2. do 20. 2. 2022 so v kitajskem mestu Peking potekale 24. zimske olimpijske igre. Tudi v vrtcu smo jih spremljali, si ogledali vaje za otvoritveno slovesnost, prižig olimpijskega ognja, nekaj zanimivih olimpijskih disciplin in spremljali naše športnike. Naučili smo se, kaj predstavljajo olimpijski krogi na olimpijski zastavi, katere države se jih udeležijo, koliko predstavnikov je iz Slovenije, v katerih športih tekmujejo. Navijali smo zanje in obeležili vsako njihovo medaljo. V garderobi smo pripravili razstavo s slikami prizorišč, maskote, medalj, športnih disciplin ter dobitniki medalj za Slovenijo. Risali in barvali smo različne zastave sveta ter zimske športnike in jih razstavili na podstavku.

Slovenija je osvojila 7 medalj –  2 zlati, 3 srebrne in 2 bronasti. Ponosni smo na naše športnike.

                                                                                                                                                                                                                                               Skupina Miške

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost