Skoči na glavno vsebino

ZDRAVJE V VRTCU

Naš vrtec je bil tudi v tem šolskem letu vključen v program ZDRAVJE V VRTCU, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločili za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja.

Vrtec so tudi letošnje leto zaznamovali epidemiološki  ukrepi. Vzgojitelji smo se trudili po najboljših močeh, da so se otroci v vrtcu dobro počutili. Z izvajanjem vseh preventivnih ukrepov in ozaveščanjem otrok smo poskušali ustvariti čimbolj varno in zdravo okolje v katerem smo se vsi dobro počutili.

Rdeča nit programa v tem šolskem letu je bila  tema: KREPIM (OBLIKUJEM) SEBE IN MOJO SKUPNOST

Kaj bomo gradili? Kakšno družbo bi radi? Morda je čas, da kaj spremenimo, obrnemo v naše dobro. Želimo si, da zdrav posameznik gradi zdravo družbo. Vsak s svojim vedenjem  in delom vpliva tudi na skupnost in obratno. Dovolimo našim otrokom lastno izkustvo, pristnost, iskrenost. Dovolimo jim, da so edinstveni in pokažimo jim, da nam je mar, da jih slišimo in vidimo ter jim pomagamo odkrivati njihovo življenjsko pot.

Več si lahko preberete na spletni strani: http://www.nijz.si/zdravje-v-vrtcu

V skupinah so se izvajale dejavnosti oz. vsebine iz različnih področij:

 • Krepim (oblikujem) sebe in mojo skupnost
 • Zdrava prehrana
 • Narava in varovanje okolja
 • Varno s soncem
 • Dobil bom dojenčka
 • Osebna higiena
 • Varno v prometu/na igrišču
 • Duševno zdravje
 • Gibanje
 • Zdrav način življenja
 • Svetovni dnevi povezani z zdravjem

Dobro počutje otrok je osnovno vodilo vsakega vzgojitelja. V vrtcu smo skozi vse leto skrbeli za spodbudno okolje. Dejavnosti, ki so se izvajale v skupinah:

 • Gradimo prijateljstvo
 • Naše telo in hrup
 • Narava okoli nas
 • O polžu, ki je kupoval novo hišico
 • Barvna paleta čustev
 • Očistimo okolico vrtca
 • Odkrivanje različnih poti na Štefnov vrh
 • Preživetje v naravi
 • Sonce je moj prijatelj
 • Zdravo jem
 • Jaz in moja družina
 • Počutim se dobro
 • Tetka jesen
 • To sem jaz
 • Drugačnost je ok
 • Vaje čuječnosti in sproščanja
 • Pri zdravniku
 • Bacili
 • Varno v prometu
 • Prazniki
 • Moja čustva…

Več si lahko ogledate s klikom na KREPIM (OBLIKUJEM) SEBE IN MOJO SKUPNOST.

Vabljeni k ogledu!

Mojca Bider

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost