Skoči na glavno vsebino

Zdrav kuharček

Zgodnje otroštvo je obdobje, ko otroci spoznavajo različne okuse in živila. Prav je, da otrokom ponudimo širši izbor živil, tudi takšnih, ki so del zdrave in uravnotežene prehrane. S tem namenom smo se letos v vrtcu Mozirje odločili, da bomo začeli izvajat dodaten krožek Zdrav Kuharček. Odrasli se vse bolj zavedamo , da je zdrava in raznolika prehrana vse bolj pomembna za zdrav razvoj naših otrok, saj vpliva na njihovo zdravje in počutje. Otroci v predšolskem obdobju so zelo radovedni in radi preizkušajo nove stvari, zato sva bili s kolegico Mojco H. postavljeni pred dodaten izziv, kako otrokom predstaviti živila in posledično jedi, ki so pripravljena na drugačen, bolj zdrav način. Vendar se je dvom kmalu razblinil, saj sva z veseljem ugotovili, kako otroci hitro sprejemajo nove stvari. Otroci so bili vseskozi vključeni v samo pripravo hrane, seznanjali so se z novimi živili in živili, ki jih že poznajo. Na zanimiv in igriv način smo spoznavali, kako se pripravi določen zdrav obrok. Otroci so pokazali zelo veliko zanimanja za pripravo različnih stvari. Vseskozi so bili vključeni v aktivnost in videlo se jim je, kako so željni novih znanj. Tako smo se naučili pripravit domačo nutello, pirine palačinke, smoothie, presne kroglice, sadna nabodala, največja zanimivost za otroke pa je bila izdelava domačinih pirinih rezancev. Pri izdelavi le teh so se z velikim veseljem rokovali s strojčkom za rezance in pri tem neizmerno uživali. Z velikim veseljem smo se podali tudi v Hram narave, kjer so nas razvajali z različnimi zdravimi sladicami, ki jih pripravljajo sami in z okusnim nesladkanim čajem. Tako smo spoznali, da so lahko sladice brez belega sladkorja odličnega okusa, saj smo »zmazali« vse, do zadnjega koščka. Prijazno so nam pokazali tudi njihove prostore in izdelke, ki jih prodajajo za naše dobre počutje.

Boža Predovnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Dostopnost