Skoči na glavno vsebino

Spanje v vrtcu

Ko omenimo otrokom predšolskih skupin čas počitka nekaterim od njih ni po godu. Ko pa ob koncu leta omenimo, da bomo v vrtcu preživeli noč, so otroci več kot navdušeni. Naš glavni cilj pri tem je pričarati otrokom družinsko vzdušje v instituciji, kot je vrtec.

Otroci pred odločitvijo za spanje izvedo celoten potek dneva in tudi kako in kje bodo spali. Tako se lažje odločijo, če si tega želijo ali ne. Kot vsako leto, je tudi letos v obeh skupinah najstarejših otrok bilo za spanje izjemno zanimanje. Domenili smo se, da se bomo zbirali v vrtcu od 19.-19.30 ure. Z otroki smo kljub deževnemu večeru odšli na večerjo do picerije Pr’pek, kjer smo se poveselili in nato opremljeni z nočnimi lučkami odšli proti vrtcu. Sledila je zabava v pižamah, kjer so otroci kar pozabili, da je ura že pozna. Zvečer se potrudimo, da otroci odidejo spat v prijaznem, umirjenem vzdušju in da pri tem opravijo podoben večerni ritual, kot ga opravijo doma. Preden smo odšli spat, smo si tako pogledali na televiziji posnetek evrovizijskega nastopa v živo in bučno navijali za Slovenijo. Na koncu smo si ogledali še kratko risanko, skočili v »postelje« in prebrali pravljico. Noč je bila za nas kratka ampak umirjena.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Dostopnost