Skoči na glavno vsebino

Mesec kulture v vrtcu

 

Mesec februar je v našem vrtcu tradicionalno obarvan z raznovrstnimi dogodki in dejavnostmi na področju kulture. V ta namen smo otroke seznanili s pomenom slovenskega kulturnega praznika in našim največjim slovenskim pesnikom Francetom Prešernom.

Kultura je širok pojem, ki zajema različna področja: glasbeno umetnost, likovno umetnost, ples, bralno kulturo, gledališče itd. Strokovne delavke vrtca smo želele otrokom približati pomen kulture, v ta namen smo k sodelovanju povabile zunanje ustvarjalce.

Obiskali so nas:

  • slikarka Marjana Rihter
  • Suška banda
  • ljudske pevke Pušlc

Otroci so si ogledali slikarsko razstavo ge. Marjane Rihter v Hotelu Benda, na obisk pa smo odšli tudi v OŠ Mozirje ter si ogledali plesni nastop pod okriljem Mojce Štancar.
Mesec kulture smo sklenili s pustnim rajanjem v vrtcu, skupaj s Pustom Mozirskim, v popoldanskem času pa smo se udeležili pustne povorke, kjer smo se predstavili s skupinsko masko ‘želvice’.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Dostopnost