Skoči na glavno vsebino

OBISK ŠOLSKE KNJIŽNICE

»Mi gremo pa v šolo se pisat naučit, računat, risat, telovadit, da bomo bolj fit …«

V sredo, 13. 4. 2022, smo se najstarejši otroci iz skupin Lisičke in Miške odpravili na obisk v šolsko knjižnico. Tam nas je toplo sprejela šolska knjižničarka, nas popeljala skozi knjižnico in nam predstavila različne knjige, ki jih lahko najdemo v šolski knjižnici. Prisluhnili smo simpatični zgodbi o zajčkovem bralnem krožku, potem pa skupaj zapeli pesmico o odhodu v šolo. Naše druženje smo nadaljevali ob sprehodu po šolskih hodnikih, do učilnic prvih razredov, kamor bodo septembra vstopili naši najstarejši vrtčevski korenjaki. Pozdravili smo prijatelje, ki obiskujejo prvi razred, jim prisluhnili pri »mini« nastopu in jim tudi mi zapeli pesmico, ki smo se jo naučili v knjižnici. Kasneje, ko so imeli naši prijatelji na urniku športno vzgojo pa so nas povabili v telovadnico, kjer smo se skupaj igrali tekalno igro Okamenele. Učiteljice v prvem razredu so nam podelile »vstopnice« za prvi razred in nam naročile, da jih moramo prvi šolski dan obvezno prinesti s sabo, saj se moramo nanje podpisati, da bo na njih vidno naše ime. Knjižničarka nam je ob koncu podarila knjižna kazala, ki nam bodo odlično služila ob prebiranju knjig za bralno značko, za lahko noč ali pa kar tako ob prostem prebiranju različnih slikanic. Ob koncu obiska smo se zahvalili z majhno pozornostjo in polni lepih vtisov odšli nazaj v vrtec. Sedaj pa komaj čakamo, da nastopi dan, ko zopet odidemo v šolske klopi – takrat pa za nekaj let.

Lisičke in Miške

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost