Skoči na glavno vsebino

PIKINE DOGODIVŠČINE

»Če si moj prijatelj,
me kliči Pika Nogavička,
pike ‘mam na nosku,
a nogavičke na nogah«.

V tednu 12. 9. – 16. 9. 2022 nam je dopoldneve popestrila Pika Nogavička s svojo druščino. Po vrtcu so se sprehajale velike in male Pike Nogavičke ter veliki in mali gusarji. Vzgojiteljice, velike Pike Nogavičke smo otrokom pripravile različne dejavnosti in jih izvajale v vseh starejših skupinah otrok.  Tako smo uživali ob poslušanju zgodbe o Pikinem življenju, barvanju Pike Nogavičke in izdelovanju gusarskih kap. Naučili smo se dve pesmici – o Piki Nogavički in o gusarjih, zraven pa glasbo ustvarjali z ritmičnimi inštrumenti. Razmigali smo se ob Pikinih vragolijah s padalom in se zabavali ob »peki kokic«, »hitrostni dirki avtomobilov« ter »lovu na Ficka«. Še veter nam je pomagal, da je padalo živahno plapolalo v zraku. Ker je kino predaleč, pa smo si ustvarili kar »potujoči kino«, kjer smo ob kupljeni vstopnici dobili prave kokice in sok! Ob tem je bil film o Piki Nogavički več kot odličen. Skozi cel teden smo se zabavali ob različnih dejavnostih, v petek pa smo si v svojih skupinah pripravili zaključno zabavo z »disko lučkami« in živahno glasbo ob kateri smo plesali, se igrali in smejali. Pika Nogavička in njena druščina so nam pomahali v slovo in obljubili, da se vrnejo naslednje leto.

Vzgojiteljice z otroki iz skupin Zajčki, Veveričke, Lisičke in Miške

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost