Skoči na glavno vsebino

ZDRAVJE V VRTCU

Naš vrtec je bil tudi v tem šolskem letu vključen v program ZDRAVJE V VRTCU, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločili za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja.

Vrtec je bil v letošnjem letu zaradi epidemije kar predolgo zaprt, zato pa je bila vrnitev  v vrtec res težko pričakovana.  Vzgojitelji smo se trudili po najboljših močeh, da so se otroci in starši  ob vrnitvi  v vrtec dobro počutili. Z izvajanjem vseh preventivnih ukrepov in ozaveščanjem otrok smo poskušali ustvariti čimbolj varno in zdravo okolje v katerem smo se vsi dobro počutili.

Rdeča nit programa v tem šolskem letu je bila  tema: POČUTIM SE DOBRO 2

Počutje posameznika in skupine je zelo pomembno in tudi eden od pogojev za dobro zdravje. Dobro počutje otrok je bilo naše temeljno izhodišče za načrtovanje aktivnosti.

Več si lahko preberete na spletni strani: http://www.nijz.si/zdravje-v-vrtcu

V skupinah so se izvajale dejavnosti oz. vsebine s področij:

  • Zdrava prehrana
  • Narava in varovanje okolja
  • Varno s soncem
  • Varno v prometu/na igrišču
  • Duševno zdravje
  • Gibanje
  • Zdrav način življenja
  • Svetovni dnevi povezani z zdravjem

 

V priponki si lahko ogledate nekaj utrinkov dejavnosti, ki  smo jih izvajali v okviru programa – Počutim se dobro

Vabljeni k ogledu!

Koordinator: Mojca Bider

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost