Skoči na glavno vsebino

Izlet v Ljubljano

Z barvito paleto dejavnosti, ki jih izvajamo v vrtcu Mozirje, poskušamo dosegati tudi najrazličnejše cilje projektov, v katere smo vključeni. V letošnjem šolskem letu smo se s predšolskimi otroki iz skupine Lisičke odločili za sodelovanje tudi v projektu Turizem in vrtec. Rdeča nit je bila turistični spominek mojega kraja. Potem, ko smo se z značilnostmi našega kraja dodobra spoznali, smo pričeli z izdelovanjem različnih spominkov. Magnete, obeske, slike in voščilnice smo ponudili na stojnici pred Mozirskim gajem in v garderobi vrtca. Nekaj jih je odkupila tudi Kmečka hiša iz Mozirskega gaja. Otroci so na vprašanje, kaj bi lahko naredili z zbranim denarjem, podali različne ideje, najpogostejša pa je bila, da bi se z avtobusom odpeljali na izlet. Torej smo šli. V sredo, 8. maja 2019, smo se odpravili na izlet v Ljubljano. Tam smo najprej obiskali Lutkovno gledališče Ljubljana, kjer smo si ogledali predstavo Jure in Jaka. Sledil je ogled nekaterih znamenitosti tega mesta, kot so Tromostovje, Mesarski in Zmajski most, Prešernov trg, grad od daleč in še in še. Seveda pa nismo pozabili na spominke. Vsak otrok je tako domov odnesel magnet s simbolom Ljubljane, s katerim mu bo ta izlet ostal v prijetnem spominu.

Anja Brecl

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Dostopnost