Skoči na glavno vsebino

ZDRAVJE V VRTCU

Naš vrtec je bil tudi v tem šolskem letu vključen v program Zdravje v vrtcu, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje in je usmerjen v vse ciljne skupine v vrtcu (otroke, starše, zaposlene v vrtcu).

S sodelovanjem v programu želimo oblikovati zdravo in varno okolje, ki bo pozitivno vplivalo na krepitev in ohranjanje našega zdravja in zdravja otrok. Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločili za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja.

Kljub temu, da je bilo letošnje leto nekoliko krajše zaradi zaprtja vrtca, smo v vseh skupinah v okviru programa izvajali različne aktivnosti.  Vrnitev  v vrtec je bila res težko pričakovana.  Vzgojitelji smo se trudili, da so se otroci in starši  ob vrnitvi  v vrtec dobro počutili. Z izvajanjem vseh preventivnih ukrepov in ozaveščanjem otrok smo poskušali ustvariti čimbolj varno in zdravo okolje v katerem se vsi dobro počutimo.

Rdeča nit programa v tem šolskem letu je bila  tema:

POČUTIM SE DOBRO

Več si lahko preberete na spletni strani: http://www.nijz.si/zdravje-v-vrtcu

V skupinah so se izvajale dejavnosti oz. vsebine s področij:

  • Zdrava prehrana
  • Narava in varovanje okolja
  • Varno s soncem
  • Varno v prometu/na igrišču
  • Duševno zdravje
  • Gibanje
  • Zdrav način življenja
  • Svetovni dnevi povezani z zdravjem
  • Medgeneracijsko sodelovanje

V priponki si lahko ogledate nekaj utrinkov dejavnosti, ki  smo jih izvajali v našem vrtcu v okviru programa.

Priponka: V VRTCU NAM NI NIKOLI DOLGČAS

 

Vabljeni k ogledu.

                         Koordinatorka programa: Mojca Bider

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost