Skoči na glavno vsebino

PIKIN DAN

PIKIN DAN

V torek, 14. 9. smo v vrtcu Mozirje, enota Tulipan v starejših skupinah obeležili Pikin dan, saj je v Velenju v tem času potekal tradicionalen Pikin festival, ki se ga je udeležilo veliko otrok iz našega vrtca. Dekleta so se uredila v Piko Nogavičko s kitkami in pegicami, fantje pa v gusarje z brki. Vsaka skupina je pripravila aktivnosti in dejavnosti po svoje. Prebirali smo slikanice o Piki, gledali risanko, iskali zaklad, poslušali pesmico, jo risali, rajali, peli in se igrali razne igre v igralnicah in na prostem, jedli pokovko in seveda palačinke. Vzgojiteljice smo se potrudile otrokom približati in pričarati to znano navihanko. Otroci so neizmerno uživali, se vživeli v vlogo Pike in gusarjev in tako doživeli vesel, nasmejan in nepozaben dan v vrtcu. O tem pričajo tudi priložene fotografije.

 

                 

 

               

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost