Skoči na glavno vsebino

»ŽABICE« NA PTUJU

»Skači, pleši, vriskaj na ves glas. Za maškaro je pust najlepši čas.

Pustna šema skače in nori, se pustnih krofov glasno veseli!«

V ponedeljek, 20. 2. 2023, smo se vzgojiteljice in otroci iz skupine Lisičke odpravili na Otroško pustno povorko na »najbolj pustno mesto« Ptuj. Po zajtrku smo se odpravili na avtobus, ki smo se ga vsi glasno veselili in si prepevali tisto znano o avtobusu, ki nas tokrat ni peljal ne v šolo in ne na dopust, ampak na pust! Vzdušje je bilo živahno in razposajeno, male »žabice« so se med vožnjo pridno ogrevale z »regljanjem«, ki je bilo ob prihodu na Ptuj vse glasnejše. Ko smo prispeli, smo se najprej uredili in si nadeli kostume, potem smo se odpravili na okrepčilo in prevzeli označeno tablo, se še malce razgledali in uživali ob opazovanju ostalih skupinskih mask, potem pa se počasi podali na pot proti mestu. Drug za drugim smo odšli v sprevodu in ponosno pozdravljali mimoidoče ljudi. Dan je bil krasen, svoj čar mu je dodalo tudi vreme, ki je bilo naravnost čudovito. Sončni žarki so nas greli, tako da je bil »naš ribnik prava mlaka!«  Sprevod nas je vodil skozi staro mestno jedro, kjer so predstavili vsako skupino mask, potem pa smo pot nadaljevali proti športni dvorani, kjer nas je čakala prava pustna zabava! Najprej smo se namastili s krofi in sokom, potem pa smo v družbi ostalih otrok razposajeno rajali ob znani otroški glasbi. Sledil je težko pričakovani obisk kurentov, ki so dvorano napolnili z zvokom svojih težkih zvoncev. Potem smo se okrepčali še z okusnim kosilom, po njem pa počasi zaključili veselo druženje in se odpravili nazaj proti domačemu vrtcu. Bilo je lepo in  norčavo, tako kot se spodobi za pravo pustno zabavo! 

Lisičke s Katarino in Nevenko

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost