Skoči na glavno vsebino

VRTEC LIPA NA OBISKU PRI GASILCIH

V sredo, 18. 10. 2023, smo se odpravili na obisk h gasilcem PGD Rečica ob Savinji. Gasilci so nam na zanimiv in konkreten način razkazali gasilska vozila ter gasilsko in zaščitno opremo. Prikazali so nam, kako se oblečejo v intervencijsko obleko ter kakšna gasilska oblačila še imajo. Zakurili so velik kup lesenih odpadkov ter nam demonstrirali, kako lahko takšen požar pogasimo. Kdor je želel, se je lahko preizkusili tudi v zbijanju tarče z vedrovko.  Slišali smo tudi sireno in videli utripajoče modre lučke na cisterni in gasilskem kombiju. Najpogumnejši so se povzpeli tudi v cisterno in sedli za volan kot pravi gasilci. V zgornjih prostorih gasilskega doma so si starejše skupine otrok ogledale tudi star gasilski voz in opremo iz starih časov ter se preizkusili v interaktivni gasilski igrici na računalniku. Poučen obisk pri gasilcih smo zaključili v prijetnem vzdušju z obljubo, da jih pridemo še obiskati.

Nataša Vrabič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost