Skoči na glavno vsebino

OBISK GASILSKEGA DOMA

V okviru meseca požarne varnosti so nas v ponedeljek 23.10.2023, povabili gasilci iz PGD Mozirje in nam predstavili gasilski dom, oblačila, opremo in pripomočke.

Vse skupine iz vrtca Mozirje smo se skozi dopoldne zvrstile v gasilskem domu. Tam so nas pričakali trije gasilci, ki so nam nazorno predstavili njihovo delo. Najbolj zanimiv del je bil seveda ogled gasilskih vozil. Z zanimanjem smo si ogledali vso opremo, ki je nameščena v gasilskem vozilu in se na veliko veselje otrok iz starejših skupin preizkusili v gašenju z vodo.

Če je kdo želel, je lahko pomeril zaščitno opremo gasilcev, vse od obleke, čelad do rokavic in se tako  za en dan postavil v kožo pravega gasilca. Še v naslednjih dneh so otroci z navdušenjem pripovedovali o gasilcih ter si burili domišljijo.

Za konec so nas še gostoljubno pogostili s sladkarijami.

Lepo se zahvaljujemo prostovoljnemu gasilskemu društvu Mozirje za prijaznost in gostoljubnost.

 

Urša Napotnik            

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost