Skoči na glavno vsebino

Praznovanje jeseni

Prišla je jesen in z njo tudi naše tradicionalno jesensko druženje. Kot vsako leto, smo se tudi letos zbrali na praznovanju jeseni. Na začetku je vse prisotne starše in otroke pozdravila gospa ravnateljica, ter jim zaželela dobrodošlico in prijetno skupno druženje, ustvarjanje in igro. Za njo je prišla gospa Jesen, ki je otroke pozdravila in jim zaupala, da ima nekaj težav. Prosila jih je za pomoč, saj za jesenjo pridejo hladnejši dnevi in se moramo tudi temu primerno obleči in tukaj nastopijo težave. Zaupala jim je, da ima toliko oblačil, da jih sama ne more oprati in obesiti. Zato jim je pripravila nalogo, kjer bodo obešali oblačila. Ker ima ona zelo rada pisana oblačila, je bila naslednja naloga malo drugačna. Pripravila jim  je nogavice, da jih bodo lahko okrasili z vzorčki in jih pobarvali. Otrokom je zaupala, da ona ve, kako zelo se radi gibajo in plešejo, zato jim je pripravila dve nalogi. Eno z gibalnim poligonom, kjer bodo na lopatki nosili malo žogico in tako premagovali ovire na poti, ki jo je pripravila. In drugo nalogo, kjer bodo plesali na pesem – Pralni stroj. Ker pa ve, da bodo po vseh teh nalogah njihovi trebuščki lačni, jim je pripravila tudi tržnico, kjer se bodo lahko okrepčali s čajem in kokicami. Nato se je gospa Jesen poslovila in preden je odšla, je otroke povabila, da se odpravijo do ene strokovne delavke, katera jih bo vodila od ene postaje do druge.  Na vsaki postaji sta otroke čakali po dve strokovni delavki, ti sta otroke spodbujali in usmerjali pri opravljanju njihovih nalog. Otroci so na postajah zbirali štampiljke in, ko je otrok zbral vseh pet štampiljk, je s tem opravil vse zadane naloge.

Veseli smo, da se je tradicionalnega jesenskega druženja udeležilo veliko otrok in njihovih staršev ter tudi starih staršev. Opazile smo, da so otroci uživali, bili so veseli in razigrani, hkrati pa so uživali tudi njihovi starši in stari starši. Tudi me strokovne delavke smo bile vesele, da ste se odzvali v tako lepem številu, da nam je vreme bilo naklonjeno ter, da smo se skupaj družili in malo pokramljali.

Stanka Blažič in Eva Brezovnik                          

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost