Skoči na glavno vsebino

VRTEC LIPA NA OBISKU PRI GASILCIH

VRTEC LIPA NA OBISKU PRI GASILCIH

Otroci in zaposleni iz Vrtca Lipa smo obiskali gasilce na Rečici ob Savinji, kjer so nam razkazali gasilsko opremo in vozila. Gasilci so nam na zanimiv in konkreten način pokazali, kako se oblečejo v intervencijsko obleko, kakšne gasilnike poznamo in kako z njimi gasimo. Slišali smo lahko tudi sireno in videli utripajoče modre lučke na cisterni ter si ogledali, kakšna oprema je v njej. Pokazali so nam, zakaj ne smemo z vodo nikoli gasiti gorečega olja v ponvi, saj ogenj postane še večji. Z razpihovalnikom dima so nam razmršili lase, ko so ga usmerili proti nam. Videli smo lahko tudi, kako daleč lahko špricajo vodo, če uporabijo prave gasilske cevi, sami pa smo se lahko preizkusili v zbijanju tarče z vedrovko ter pri tem neizmerno uživali. Lepo smo se imeli.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost