Skoči na glavno vsebino

MOJSTRI PEKI V SKUPINI MEDVEDKI

Več kot deset let že naš vrtec sodeluje v projektu Tradicionalni slovenski zajtrk. Rdeča nit se vsako leto spreminja, letos je največ pozornosti namenjene kruhu. V duhu tega je tudi slogan »Kruh za zajtrk – super dan!«

Z otroki smo se ob različnih dejavnostih posvečali tej temi, eno dopoldne pa smo se v skupini Medvedki lotili tudi peke kruha. Spoznali smo higienska in varnostna pravila in se lotili dela. Otroci so prepoznavali sestavine, spoznali različne postopke in aktivno sodelovali pri pripravi testa. Vzhajani hleb smo odnesli v kuhinjo, kjer so nam kuharji pomagali s peko. Da nam je čas peke hitreje minil, smo se vmes podali na sveži zrak, spoznali pesem Mojster pek, nato pa radovedni šli v kuhinjo preverit, če že diši po kruhu. Naš izdelek je res dišal in z užitkom smo si ga privoščili pri kosilu.

Anja in Tina

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost