Skoči na glavno vsebino

Tradicionalni slovenski zajtrk

Namen projekta Tradicionalni slovenski zajtrk je, da na ta dan oziroma teden otrokom z raznolikimi vzgojno-izobraževalnimi dejavnostmi približamo pomen zdravih prehranjevalnih navad, zdravega načina življenja, pomena hrane iz naše bližine – lokalne hrane ter značilne tradicionalne jedi….Poleg medu so še pri tradicionalnem slovenskem zajtrku pomembne tudi druge sestavine naše hrane in to so kruh, mleko, maslo in  slovensko jabolko. Letošnje leto smo več pozornosti posvetili kruhu, zato tudi naslov »Kruh za zajtrk – super dan!«. Otroci enote Tulipan so v tem tednu izvajali različne dejavnosti na to temo. Obiskali so jih tudi čebelarji in  si skupaj z njimi ogledali dramatizirano igro Čudežna skleda medu, katero smo odigrale strokovne delavke vrtca Tulipan.

Vzgojiteljica Ksenija Kranjc Janžovnik

 

 

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost