Skoči na glavno vsebino

Preživetje v naravi 2015

V našem vrtcu že nekaj let z otroki starejših skupin, izvajamo preživetje v naravi v zgodnjih poletnih dneh. Odločili smo se, da bo naš končni cilj Žekovec. Zato smo se prvi dan, takoj po zajtrku peš odpravili proti njemu.  Pot nas je vodila skozi travnike, gozdne poti in ceste. Spoznali smo, da je hoja zanimivejša, če se zraven zabavamo, pojemo, opazujemo naravo in se veselimo novih doživetij. Najlepše pa je bilo malicat na velikem travniku. Ko smo prispeli na cilj smo si malce odpočili, kasneje pa smo se igrali različne igre.

Drugi dan smo se zjutraj zbrali v Žekovcu, kasneje pa smo se skupaj podali na obisk Jeršetove kmetije, kjer nam je gospodarica Martina predstavila izdelovanje jogurtov. Bili smo tako pridni opazovalci, da smo jih lahko tudi okušali. Ker je čas hitro mineval ob tako zanimivih dejavnostih, igrah in ogledih,  je ura hitela popoldnevu naproti. Pridružili so se nam tudi starši in skupaj smo se igrali, tekmovali in se sladkali… Tako je minilo še eno šolsko leto, ki smo ga uspešno zaključili. Zdaj pa veselo na počitnice, jeseni pa bo že za mnoge zazvonil prvi šolski zvonec.

Boža Predovnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Dostopnost